TOP 5 lankomiausios vietos Trakuose

2825583897_f3787b13b4_b

Trakai yra puiki turiningo savaitgalio idėja ar miestas, kurį su pasididžiavimu galite pristatyti užsienio draugams atvykusiems apžiūrėti Lietuvos. Miestas turtingas kultūriniu paveldu, o vasaros mėnesiais ir vandens pramogomis. Čia galite plaukioti jachtomis, irstytis valtimis jau nekalbant apie apžvalginius skrydžius oro balionu. Trakai garsėja ir karaimų palikimu – tradiciniu maistu. Populiariausi yra kibinai, kuriuos galite užsisakyti kiekvienoje kavinėje, tačiau autentiškų ir tradicijas išlaikiusių kibinų galite paragauti vos keliose, todėl nenuostabu, kad žmonių skaičius (šiltuoju metų laiku) čia ypatingai didelis.

Paskanavus autentiškų patiekalų, galite aplankyti penkias mūsų atrinktas miesto vietas, bet neapsiribokite vien jomis. Yra keletas muziejų (pačioje Trakų pilyje ir miestelyje), vienuolynas, bažnyčia, jau net nekalbant apie gamtos teikiamus malonumus. Čia nuolat organizuojami pažintiniai žygiai pėsčiomis, dviračiais.

Trakai – mūsų gyva istorija, kurią privalome saugoti ir ja dalintis. Atvykite su šeimomis ir draugais, pakvieskite senai matytus bičiulius čia praleisti bent pusdienį (yra įsikūrusių daug aukštos klasės viešbučių kurie mielai priims jus ir ilgesniam laikotarpiui) ir pažinkime Lietuvą.

Kaip nuvykti į Trakus?

Automobiliu: nuo Vilniaus iki Trakų – 27 km, nuo Senųjų Trakų iki Trakų tik 4 km. Išvykdami iš Vilniaus važiuokite Savanorių prospektu, toliau sekite ženklus. Greitkelis – A16. Autobusu: iš Vilniaus autobusų stoties (Sodų g. 22, tel. 1661), platformos: Nr. 6, 7, 8 (priemiestinis), 28 ir 29 (tarpmiestinis, per Alytų). Autobusai į Trakus vyksta maždaug 50 kartų per dieną (savaitgaliais – apie 40 kartų), maždaug 10 – 20 minučių intervalais. Daugiau informacijos: www.autobusustotis.lt

Traukiniu: iš traukinių stoties (Geležinkelio g. 16). Daugiau informacijos: www.litrail.lt

GPS koordinatės: (GPS N 54° 38.866’ E 24° 57.927’) (N 54.647766º E 24.965454º).

Trakų pilis

Trakų salos pilis – gotikinė pilis Trakų mieste, Galvės ežero Pilies saloje, į kurią nutiestas pėsčiųjų tiltas. Pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva XIV a. II pusėje – XV a. 1-ajame dešimtmetyje.

Ji buvo statyta kaip tvirtovė apsiginti nuo priešų ir niekad nebuvo paimta užpuolikų. Pasak legendos, Trakų salos pilis atsirado dėl moters užgaidos. Senuosiuose Trakuose gyventi kunigaikščio Kęstučio žmonai Birutei nepatiko, nes šalia buvo per mažai vandens, kaip jai buvo įprasta gimtojoje Palangoje. Todėl Kęstutis, norėdamas įtikti žmonai, apie XIV a. vidurį pradėjo statyti naują pilį ežerų apsuptame pusiasalyje. XVI a. pilis buvo paversta „bajorų kalėjimu“ – čia buvo kalinami kilmingi karo belaisviai.

Dabar pilis yra vienas populiariausių Lietuvoje turistų lankomų objektų. Į pilį vedantis 300 m medinis tiltas, net 12 km ilgio kanalais sujungti ežerai, neapsakomo grožio menės, galerijos, vitražai, freskos, slapti perėjimai sužavi netgi ir tuos, kurie istorijai yra abejingi. Pilyje vyksta įvairios šventės, veikia archeologinė ir istorinė ekspozicijos, medžioklės muziejus. Prie pilies saloje įkurtas parkas.

Tikslus Trakų pilies adresas: Karaimų g. 43 C, Trakai

Užutrakio dvaras

Trakuose gali pasijausti didingu ir ne vien dėl stovinčios pilies. Ne ką mažesnį įspūdį daro Tiškevičių palikimas – Užutrakio dvaras ir sodyba. Baltoji gulbė įsitaisiusiu Galvės ežero krante vilioja turistus savo elegancija, skulptūromis, ramybės oaze – parku.

Šiandien Užutrakio dvaro sodyba – nacionalinės reikšmės kultūros paminklas, valdomas ir tvarkomas Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos. Užutrakis sparčiai atgimsta: restauruojami rūmai, ūkiniai dvaro pastatai ir parkas – atkuriami nunykę tvenkiniai, tvarkomi želdiniai, į parką sugrįžta skulptūros ir vazos, kiti jį puošę mažosios architektūros elementai. Nuo 2005 m. dvare vyksta kamerinės muzikos vakarai.

Tikslus Užutrakio dvaro adresas: Užutrakio g. 17, Trakai

Savo istoriją pasakojantis Užutrakio dvaras – viena lankomiausių vietų Trakuose

Trakų Pusiasalio pilis

Manoma, kad šią pilį pastatė Kęstutis iki 1377 m. Kryžiuočių kronikos tais metais ją vadina Trakų naująja pilimi. Pilis baigta statyti valdant Vytautui, 1414 – 1430 m. Pilį saugojo 11 gynybinių bokštų. Šiandien restauruoti keturi pilies bokštai.

Šiandien Trakų pusiasalio pilis labiausiai garsėja birželio mėn. ir rugpjūčio mėn. dienomis vykstančiomis Viduramžių šventėmis, kurių metu atgimsta viduramžių miesto gyvenimas su jo amatais, prekyba, riterių kovomis. Šis renginys sutraukia kasmet po kelis tūkstančius žmonių. Dveji laiptai veda į aukščiausią Pusiasalio pilies vietą – Aukų kalną. Pasak legendos, ant jo vyko pagoniškos apeigos, buvo aukojama dievams. XX a. antroje pusėje Aukų kalne rastos XV a. pradžioje nebaigtų statyti rūmų liekanos.

Trakų pusiasalio pilies adresas: Trakų mieste, 0,1 km į šiaurę nuo Karaimų gatvės pradžios, Kęstučio gatvės gale, pusiasalyje įsiterpusiame tarp Galvės ir Bernardinų ežerų, Trakų salos ir pusiasalio pilių kultūrinio rezervato teritorijoje.

Karaimų gatvė ir kenesa

Trakai tapo tėvyne karaimams, kuriuos XIV a. pabaigoje iš Krymo atkėlė Vytautas ir apgyvendino miesto dalyje, esančioje tarp abiejų pilių – Pusiasalio ir Salos. Dauguma karaimų iš namų į centrinę Trakų gatvę žvelgia pro tris langus. „Legendos byloja, kad statydamas namą karaimas vieną langą paskirdavo sau, antrą –Vytautui Didžiajam, kurį jie vadino Vatai By (išvertus iš karaimų kalbos – Triuškinantis priešus), trečią – Dievui.

Tikrasis legendos aiškinimas vis dėlto paremtas turtais. Karaimai viduramžiais turėjo iš ko pasipelnyti, todėl gyveno labai gerai. Vytautas Didysis jiems buvo suteikęs privilegiją gyventi šioje (dabar ji – Karaimų) gatvėje. Kaip ir kiti apylinkių gyventojai, karaimai duoklę mokėjo kunigaikščiui, tačiau jie galėjo išsipirkti langus. Tais laikais irgi viskas buvo apmokama. Mažiau pasiturintieji turėjo po vieną arba geriausiu atveju po du langus į gatvę. Tačiau Karaimų gatvėje yra namų ir su keturiais langais.

6438202753_8e9c4ed708_o

 Šioje miesto dalyje iki šiol yra jų maldos namai – kenesa ( viena iš trijų pasaulyje veikiančių), mokykla – medresė, bei  kitoje Totoriškių ežero pusėje nuo pat karaimų įsikūrimo Trakuose – kapinės. Trakų kenesa buvo kelis kartus sugriauta ir sudeginta, tačiau kaskart atstatyta toje pačioje vietoje. Manoma, kad pirmąją kenesą Trakuose XV a. pastatė iš Krymo į Trakus Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto atvežti karaimai.

Apsilankyti galima iš anksto susitarus su Lietuvos karaimų religinės bendruomenės atstovais.  Kenesoje visiems privalu turėti galvos apdangalą, kurio forma nėra griežtai nustatyta.

Tikslus kenesos adresas: Karaimų g. 30, Trakai

Angelų kalva

Netoli Trakai – Rykantai kelio, šalia Užutrakio, 2009 m. rugsėjį įkurta „Angelų kalva“, kurią sudaro įvairios, beveik 5 metrų aukščio angelų skulptūros, simbolizuojančios pagrindines krikščioniškąsias vertybes. Informacinis stendas šalia “Angelų kalvos“ skelbia, jog tai yra vienoje architektūrinėje ašyje išsidėsčiusių Trakų dvasinių statinių – Trakų stačiatikių Šv. Dievo Motinos, Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčios, Trakų salos pilies – seka. Angelų kalva ir toliau plytintis Angelų takas – tarsi simbolinis „vainikas“ Trakams.

Angelų kalvos tikslus adresas: Trakų rajonas, Būdos kaimas (važiuojant link Užutrakio dvaro)

Straipsnyje naudoti šaltiniai:

http://www.seniejitrakai.lt

http://www.trakai-visit.lt

http://www.karaim.eu

Taip pat skaitykite:

Ką pamatyti Biržuose – lankomiausios vietos. Atraskime šiauriausią Lietuvos miestą!

Atraskite Anykščius! TOP 15 vietų, kurias privalu pamatyti mieste ir jo apylinkėse!

TOP 10 lankomiausių vietų Kaune ir miesto apylinkėse

TOP 15 lankomiausių vietų Vilniuje ir miesto apylinkėse!

TOP 20 vietų, kurias būtina pamatyti Lietuvos pajūryje!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s