Puikiam laisvalaikiui su šeima, net 10 pažintinių takų Vilniaus mieste ir rajone

Kartais pasineriame į darbus taip stipriai, kad nepastebime, kaip nužydi sakuros. Visą žiemą ir taip vėluojantį pavasarį laukiam kada galėsim mėgautis saule, užsivilkti lininį apdarą. Staiga atsibundame ryte ir suvokiame, kad atėjo ruduo.

Ir vėl pavėlavome būti laimingais.

Daug keliaujant po svečias šalis galima padaryti daug išvadų, dėl lietuviško mentaliteto, bet nekabant apie neigiamus aspektus – atsigręžkime į gamtą. Bent dienai pamirškime „Wi-fi“ ir pasidžiaukime tuo, kas mums suteikta avansu. Tai yra mus supanti nuostabi gamta, gebėjimas pažinti metų laikus. Nustokime būti nelaimingais nepaisant visko ir su šeima išeikime pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais ar tiesiog pabūti žaliuojančių pušų, beržų, net mažiausių eglaičių apsuptyje.

Niekur toli skristi nereikia, kad įvertintume gamtos grožį. Šiame straipsnyje siūlome paklaidžioti pažintiniais takais Vilniuje ir Vilniaus rajone, o po to pasidalinti įspūdžiais kas labiausiai patiko, galbūt atradote dar įdomesnių vietų, kurias parekomenduotumėt kitiem. Taigi skaitome, vaikštome ir dalinamės mintimis!

Varnikų pažintinis takas

 

Tai 3,5km ilgio pažintinis takas vedantis per Ilgelio pelkę. Puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti nuostabia Lietuvos gamta. Takas atidarytas 2005 metais, įrengta 10 informacinių stotelių. Keliaujant per pelkę takas šiek tiek virpa, bet dėl to neimauti nereikėtų, nes pelkė nėra pavojinga.

Draustinije auga daug įvairių augalų, dalis iš jų yra įtraukti į Lietuvos raudonają knygą. Galite išvysti driežų, o gyvačių jau kurį laiką nepastebėta.

Tako ilgis: 3,5km

Adresas: kryptis Trakai, Varnikų kaimas, kurį pasiekę rasite nuorodas vedančias link pažinitio tako

Daugiau info: http://www.keliauk.info/varniku-takas.html

Dūkštos pažintinis takas

 

Pažintinis takas Neries regioniniame parke, kuris pareikalaus daugiau jėgų ir ištvermės, tačiau pamatysite įdomiausias parko vietas. Įspūdingą lietuvišką kanjoną – Dūkštos upelio slėnį, kurį suformavo prieš daugelį metų tirpęs ledyno vanduo.

Keliaudami taku turėsite galimybę užkopti į dvi aukštas atodangas ir grožėtis gamta.

Dūkšta yra vienintelis Lietuvos kalnų upelis – akmenuotas ir sraunus, vienoje vietoje vanduo nukrinta net 20 metrų.

Tako ilgis: 5km

Adresas: Dūkštos, Vilniaus rajonas, Neries regioninis parkas

Daugiau info: http://www.keliauk.info/dukstos_takas.html

Karmazinų pažintinis takas

Karmazinu_takas3

Keliaudami Karmazinų pažintiniu taku įšvysitę plačiausią Neries upės vietą Neries regioniniame parke. Čia rasite daug vietų, su pavėsinėmis, laužavietėmis, stalais ir suolais, kur galėsite patogiai pavalgyti, taip pat galėsite užkopti į aukščiausią skardį į kurio viršūnę veda daugybė laiptelių.

Nuo 60metrų aukščio Velniakampio skardžio atsiveria puiki panorama. Pasakojama, jog čia velniai ir raganos puotas keldavę.

Tako ilgis: 6km

Adresas: Dūkštos, Vilniaus rajonas, Neries regioninis parkas

Daugiau info: https://lt.wikipedia.org/wiki/Karmazin%C5%B3_pa%C5%BEintinis_takas

Sapieginės pažintinis takas

Puckoriu-atodanga-2

Takas įrengtas Pavilnių regioninio parko teritorijoje.  Prieš daugelį metų tirpdamas ledynas suformavo unikalų šio parko reljefą. Pakilę ant aukštesnių kalvų galėsite grožėtis puikia panorama.

Pažintinis takas veda dviemis lankais, vienas iš jų veda Sapieginės kalvomis, o kitas Šveicarijos erozijos raguvynų kraštovaizdžiu.

Šiuo taku keliauti dviračiais ar su mažylių vežimėliais nėra patogu, nes statesnėse vietose yra įrangti laipteliai. Yra poilsiui skirtų suoliukų, bei nuorodos, kuria kryptimi eiti.

Tako ilgis: 8km

Adresas: Žolyno g. 35, Vilnius, galima atvykti 2, 3, 4, 14, 19, 21 troleibusais bei 5, 30, 50 autobusais, Pavilnių regioninis parkas

Daugiau info: http://www.pavilniai-verkiai.lt/lt/sapiegines-pazintinis-takas-verkiai

Šilėnų pažintinis takas

Keliaudami šiuo maršrutu išvysite kontrastingą kraštovaizdį, jus lydės miškingos kalvos ir dėmesį trauks  pelkės bei Neries slėnio panorama. Vingiuotu takeliu pasieksite Šilėnų kaimą, kuriame rasitę Šilėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčią. Šilėnai istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėti 1500 metais. Taip pat išvysite Rėvos piliakalnį.

Tako ilgis: 6km

Adresas: Šilėnai, Vilniaus rajonas

Daugiau info: http://neriesparkas.lt/marsrutai/english-silenu-pazintinis-takas/

Pūčkorių atodanga – pažintinis takas

aciu

Tai viena aukščiausių ir įspūdingiausių atodangų visoje Lietuvoje. Atodangos aukštis 65m, o plotis 260metrų. Keliaudami pažintiniu taku prieisite Pūčkorių palivarko pastatų kompleksą, kuris išlikęs nuo 18 ir 19a. pradžios, taip pat išvysite patrankų liejyklos griuvėsius, saulės laikrodį,

Įspūdingi vaizdai atsiveria tiek nuo atodangos viršaus, tiek būnant apačioje.

Tako ilgis: 6km

Adresas: Pavilniai, Pavilnių regioninis parkas, Pūčkorių kraštovaizdžio draustinis

Daugiau info: http://www.pavilniai-verkiai.lt/lt/puckoriu-pazintinis-takas-zemelapis

Saidės pažintinis takas

 

Tai trumpas, bet įdomus ir vertas dėmesio pažintinis takas, kuriame rasite Stirnių piliakalnį bei Saidės ir Neries upių santaką. Pasimėgausite nuostabia lietuviška gamta ir pasisemsite energijos bei geros nuotaikos.

Tako ilgis: 1km

Adresas: Vilniaus rajonas, važiuoti Stirnių kryptimi

Daugiau info: http://neriesparkas.lt/marsrutai/saides-pazintinis-takas/

Ribiškių pažintinis takas

Takas įrengtas Pavilnių regioniniame parke, kuris yra Ribiškių krastovaizdžio draustinyje. Keliaudami šiuo taku išvysite išskirtinį kalvotą reljefą, kurį suformavo tirpstantis ledynų vanduo. Besidomintys augmenija išvys didžiulę jos įvairovę.

Tako ilgis: 6km

Adresas: Pavilnių regioninis parkas, netoli Minsko pl. 14

Daugiau info: http://www.pavilniai-verkiai.lt/lt/pavilniu-parkas-krastovaizdzio-draustiniai

Ekologinis pėsčiųjų ,,Žaliasis takas”

Spindzius2008

Šioje trasoje įrengta 16 informacinių stendų. Takas veda per Spindžiaus mišką kuriame gausu retų ir saugomų gyvūnų, paukščių ir augalų rūšių. Spindžiaus ežeras nustebins skaidriu ir neįprastai žalsvu vandeniu, pamatysite Strėvos įgriūvą. Viso žygio metu jus sups nuostabi Lietuvos gamta ir ramybė.

Tako ilgis: 7,5km

Adresas: Strėvos kaimas prie plento A16 Trakai – Aukštadvaris

Daugiau info: http://www.trakai-visit.lt/lt/naujienos/article/2598-ekoloiginis-pesciuju-zaliasis-takas-laukia-keliautoju

Strielčiukų pėsčiųjų takas ir Rokantiškių piliavietė

Šis pėsčiųjų takas prasideda prie Rokantiškių piliavietės. Takas veda per mišką, kur kadaise į žvalgybą keliavo karžygiai.

Aplankykite Rokantiškių piliavietę, kur stūksojo pasak metraščių viena seniausių pilių Lietuvoje, tik nesumaišykite su Rokantiškių piliakalniu, nes tai dvi skirtingos vietos.

Tako ilgis: 3,5km

Adresas: Pavilnių regioninis parkas, vykstant S. Batoro gatve link Naujosios Vilnios

Daugiau naudingos informacijos:

Idėja savaitgalio išvykai – Dūkštos pažintinis takas, Neries regioniniame parke

Ilgiausias Lietuvos ežeras – Asveja ir pažintinis Dubingių piliavietės takas

TOP 5 apžvalgos bokštai ir takai Aukštaitijoje. Ar jau buvai?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s