TOP 5 apžvalgos bokštai Dzūkijoje. Ar jau buvai?

bokstai

Apžvalgos bokštai, kaip magnetas traukia miesto svečius ir vietinius gyventojus pasigrožėti apylinkėmis ir atsiveriančiais vaizdas. Atrodo visai nesenai žavėjomės Aukštaitijos apžvalgos bokštais >>, o dabar patraukėme į pietrytinę Lietuvą ir likom sužavėti ežerų ir upių gausa, bei nuostabiu kraštovaizdžiu.

Dzūkijos apžvalgos bokštai gal nėra tokie aukšti, kaip Aukštaitijoje (aukščiausias jų yra Puvočiuose, tiesa tai kartu ir mobiliųjų ryšių bendrovės pastatas), tačiau įmantriu dizainu tikrai nenusileidžia Anykščiams, Biržams ar Zarasams.

Kviečiame visus aplankyti šiuos statinius, bei pasimėgauti vaizdais ir turtinga Lietuvos gamtos istorija, kuri pateikta apžvalgos bokštuose įrengtose lentelėse.

Merkinės apžvalgos bokštas

cof
cof

Merkinės apžvalgos bokštas yra 26 metrų aukščio kraštovaizdžio apžvalgos bokštas, įrengtas Merkinėje, dešiniajame Nemuno krante. Nuo šio bokšto matosi Nemuno kraštovaizdžio draustinis, Nemuno ir Merkio santaka, Pastraujo sala, kuri yra didžiausia nacionalinio parko teritorijoje (11,9 ha). Nuo Merkinės apžvalgos bokšto taip pat galime pamatyti Merkinės tiltą, šiaurės rytuose dalį Merkinės senamiesčio bei Merkinės piliakalnį.

Už upės slėnio tolyn į horizontą vilnijantys miškai primena, kad čia stūksojo Merkinės didžiagirė, kurioje medžiojo karaliai ir jų svečiai. Nuo bokšto gerai matyti ne tik dalis Merkinės senamiesčio, bet ir tiltas per Nemuną, 2014 m., atšventęs savo 100 metų jubiliejų. Įdomi istorinė detalė, kad tiltą Merkinėje per Nemuną 1812 m. buvo įsakęs pastatyti Prancūzijos imperatorius Napoleonas, nesėkmingo žygio į Rusiją metu, tačiau pastatė Rusijos imperijos kariuomenė 1914 m., ruošdamasi karui su Vokietija. Apie istorinius Merkinės ženklus, gamtines ir geografines kraštovaizdžio vertybes Parko darbuotojai prie bokšto ir pačiame bokšte įrengė informacinius stendus.

Merkinės apžvalgos bokšto adresas: Merkinė 65332, Varėnos rajonas

Merkinės apžvalgos bokšto GPS koordinatės: 54.163671, 24.174576

Apžvalgos bokšto aukštis: 26m

Kaip nuvažiuoti iki Merkinės apžvalgos bokšto: Vykite pirmiausia į Merkinę, tada važiuokite pagrindine Vilniaus gatve ir pasukite į Nemuno pusę (yra nuorodos nukreipiančios link apžvalgos bokšto).

Veisiejų (Snaigyno) apžvalgos bokštas

edf
sdr

Veisiejų regioninio parko apžvalgos bokštas – įrengtas Kailinių kaime, Snaigyno ežero šiaurės vakarinėje dalyje. Iš 15 metrų aukščio apžvalgos bokšto galima grožėtis trimis ežero salomis, jo vaizdu, o iš kitos pusės – atsiveriančia Veisiejų panorama. Statinys forma primena taurę ar vėjo sūkurį. Ant truputį pasvirusių kolonų rato įrengta aikštelė, į kurią veda sraigtiniai laiptai.

Veisiejų bokštas Kailinių kaime, Snaigyno ežero šiaurės vakarinėje dalyje, iškilo per šešias savaites. Į jo 5,1 m gylio pamatus buvo supilti 38 m3 betono, o pats bokštas pastatytas iš 25 tonas sveriančių metalo konstrukcijų. Šio bokšto geometrija paprastesnė, bet architektūra taip pat išskirtinė: jis primena šampano taurę su apžvalgos aikštele viršuje.
Veisiejų (Snaigyno) apžvalgos bokšto adresas: Kailinių km., Veisiejų sen.,  Lazdijų raj.

Veisiejų (Snaigyno) apžvalgos bokšto GPS koordinatės: 54.101554, 23.72253

Veisiejų (Snaigyno) apžvalgos bokšto aukštis: 15m

Kaip nuvažiuoti iki Veisiejų (Snaigyno) apžvalgos bokšto: Bokštas yra Veisiejuose prie Snaigyno ežero. Važiuojant 134 keliu nereikia, net nuorodų – puikiai matomas nuo kelio važiuojamosios dalies.

Metelių apžvalgos bokštas

cof
13
cof

Penkiolikos metrų aukščio bokštas stūkso tarp Dusios ir Metelio ežerų pietinėje Metelių kaimo dalyje, prie kelio Simnas – Seirijai. Nuo bokšto atsiveria vaizdas į Metelių kraštovaizdžio draustinį, Metelių kaimą, Metelio ežero platybes, Papėčių piliakalnį ir paukščiams svarbią šlapią Kemsinės pievą. Matomas nedidelis Dusios ežero plotas.

Pavasariais bokšto lankytojai girdės iš Kemsinės pievos atsklindančius pempių, gervių, pilkųjų žąsų, perkūno oželių, didžiojo baublio skleidžiamus garsus. Rudenį netoli bokšto esančioje Metelio ežero įlankėlėje bus galima stebėti dviejų šimtų gulbių nebylių sankaupą.

Metelių apžvalgos bokšto GPS koordinatės: 54.295595, 23.742509

Metelių apžvalgos bokšto adresas: Meteliai 67482

Metelių apžvalgos bokšto aukštis: 15m

Kaip nuvažiuoti iki Metelių apžvalgos bokšto: Metelių apžvalgos bokštas yra tarp dviejų ežerų: Dusios ir Metelio. Važiuoti galima 181 keliu ir bokštas matosi nuo kelio važiuojamosios dalies.

Puvočių apžvalgos bokštas

cof

Tai – ryšio bokštas Varėnos rajone, Dzūkijos nacionaliniame parke. Šiame bokšte, pasiekus susitarimą tarp tuometinės „Omnitel“ ir šio parko atstovų, 30 metrų aukštyje buvo įrengta apžvalgos aikštelė. Iš šios aikštelės matomi neaprėpiami Varėnos rajono miškai ir tarp jų įsikūręs etnografinis Puvočių kaimelis.

Kaip nuvažiuoti iki Puvočių apžvalgos bokšto: Bokštas pasiekiamas keliu 5011 (Jablonavas–Puvočiai–Marcinkonys) ir lengvai pastebimas vos įvažiavus į Puvočių kaimo teritoriją.

Puvočių apžvalgos bokšto adresas: Puvočiai 65344, Varėnos rajonas

Puvočių apžvalgos bokšto GPS koordinatės: 54.114219, 24.30935

Puvočių apžvalgos bokšto aukštis (aikštelės): 30m

Sendvario apžvalgos bokštas

16
17

Tai – apžvalgos bokštas Sirvėtos regioniniame parke, šalia Kochanovkos kaimo Švenčionių rajone. Nuo šio, maždaug 25 metrų aukščio bokšto atsiveria gražaus kraštovaizdžio bei šalia esančio kelių sodybų kaimo vaizdai. Pasistiebus galima įžiūrėti ir vienoje pusėje tyvuliuojančio ežero kontūrus. Bokštas dar vadinamas ir Kochanovkos (dabar kaimas susigrąžinęs senąjį Meilūnų pavadinimą) arba Švenčionių arba Meilūnų apžvalgos bokštu.

Kaip nuvažiuoti iki Sendvario apžvalgos bokšto: Bokštas pasiekiamas keliu 4401 (Švenčionys–Mielagėnai–Andriejauka).

Sendvario apžvalgos bokšto adresas: Sirvėtos regioninis parkas, Švenčionių rajonas (Meilūnai)

Sendvario apžvalgos bokšto GPS koordinatės: 55.165546, 26.210356

Sendvario apžvalgos bokšto aukštis: 26m

Kiti apžvalgos bokštai Dzūkijoje:

Čepkelių raisto apžvalgos bokštas (aukštis 18m. Varėnos raj.)

Lygumų apžvalgos bokštas (aukštis 15m. Švenčionių raj.)

Apžvalgos bokštai ir takai Aukštaitijoje >>

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s